Ahmet Yasevi Mh. Piknik Cd. No:48 D-A Balat / Nilüfer / Bursa
youtube icon

Estetik Diş Hekimliği Nedir?


Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Porselen Lamina uygulaması yapıldıktan sonra, laminaları değiştirmek gerekmemektedir. Sonuçlar ömürlüktür. Yıllar geçse de ilk gün gibi kullanabilmektesiniz. Yenileme gerekmemektedir. Doğal dişlerdeki gibi, çay, sigara vb. etkilenmez. Diş taşı oluşumu gerçekleşmez.

Porselen lamina ile ilgili muayeneye gelindiğinde, yaptırmaya karar veren kişilerle, lamina rengine ve formuna karar verilir. Kişi ile birlikte yeni görünüme karar verilir. Ölçü alınır. Kişiye özgü gülüş tasarımı planlanır. Sonrasında 2.ci kez gelindiğinde, planlanan tasarım yapılır. İlk ve ikinci muayene arasındaki süre 5-6 gündür. Ölçü alındıktan 5-6 gün sonra ağız içinde, dişlere laminateler yapıştırılır. Dişlere yapıştırma işlemi yapılırken, aşındırma ve kesme işlemi yapılmamaktadır. Acı olmamaktadır.

Laminaler, aynaya bakıldığında dişin ön cephesinde görülen, dişlere yapuştırma işlemi yapılır. Yapıştırma işleminden sonra, porselen yaprakların dişten kopması zordur. Düşmemektedir. Yaprakların zarar görmemesi için kalem ısırırılmamalı, tırnak yenmemelidir.

Ağız ve Diş Sağlığı için, çocukluktan itibaren öğrendiğimiz rutin bakım, porselenlere de uygulanmalıdır. Doğal dişler için dikkat etmemiz gereken tüm hususlar aynen geçerlidir. Kalem vb sert cisimler ısırılmamalıdır. Diş gıcırdatması yapılmamalıdır.

Bazı kişilerin doğal dişleri, sigaradan, kahveden, çaydan sıkça renk değişimi gerektirir. Düzenli diş fırçalanmasına rağmen, renk sararması görülür. Bu uygulamanın en büyük avantajı, içilen şeylerden diş rengi etkilenmemektedir. Diş taşı oluşumu olmamasıdır. Işık geçirgenliği sayesinde doğal dişlerden görüntü olarak ayırtedilmesi zordur.

Bu estetik diş tedavisi sonrasında, diş gıcırdatmaya son vermelisiniz. Doğal dişler ile ısırılmaması gereken sert cisimler ısırılmamalıdır. Doğal dişlere uyguladığımız diş fırçalamasının her zaman yapılması gerekmektedir. Uygulamayı yapan diş hekiminin belirttiği zamanlarda kontrollere gidilmesi önemlidir.

Diş renginizden sürekli rahatsızsanız ve gülümsemenize engel oluyorsa, hayatınızda gülümsemeniz size dert olmasın..

Dişler arasında boşlukları olan kişiler, diş boyutlarındaki farklılıktan mutsuz olanlar, yıllar önce yaptırılan dolguların yapısının ve renginde değişiklik isteyenler, ortodontik bir tedaviden korkup diş hekimi koltuğundan kaçan kişiler, ön dişlerinde çürükleri olanlar..