Ahmet Yasevi Mh. Piknik Cd. No:48 D-A Balat / Nilüfer / Bursa
youtube icon
Şeffaf Plak Tedavisi | Dent Balat
Şeffaf Plak Tedavisi
Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf Plak Tedavisi

Dişlerde oluşan şekil bozuklukları kişiyi olumsuz yönde etkileyebilir. Gülüşünüzü direkt olarak olumsuz etkileyen şekil bozukluğu olan dişlerin tedavisinde kullanılan şeffaf plak tedavi süresi boyunca hastaya çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Kullanılan diş telleri estetik açıdan hastayı rahatsız ederken günümüzde kullanılan şeffaf plak tedavisi ile bu sorun ortadan kaldırılıyor. Sizde dişlerinizin yapısal ve görsel bozukluklarından şikayet ediyorsanız, şeffaf plak tedavisini tercih edebilirisiniz.

Estetik Görünüm İsteyen Hastalar Tercih Ediyor

Diş teline alternatif olarak geliştirilen şeffaf plak tedavisi hastalar tarafından çok sevildi. Görsel estetiği ve görünmeyen yapısı ile özgür gülüşlerinizi tedavi boyunca ortaya çıkarabilirsiniz. Diş telinin kullanılması ile kişide gülüşünde özgürlüğü kısıtlayıcı durum ortaya çıkarken bu durum şeffaf plak tedavisinde kesinlikle görünmez. Dışarıdan bakıldığında belli olmayacak şekilde tasarlanan bu plaklar günümüzde birçok hastanın ilk tercih ettiği tedavi yöntemleri arasında yer alıyor.

Dişlerde Ki Yapısal Bozukluklar Şeffaf Plak Tedavisiyle Geçiriliyor

Diş aralıklarının mesafesi estetik bozukluk oluşturuyorsa, dişlerin birbiri üzerine yaslanması, dişlerin dizilimde gözle görünen bozukluklar gibi durumlardan şikayet eden tüm 12 yaş üzeri hastalara bu tedavi uzman takibi ve kontrolünde gerçekleştirilir. Üst ve alt çeneden birer örnek alınarak başlanan tedavi süreci ileri teknolojik imkanlardan yararlanılarak gerçekleşiyor. Dişlerin farklı açılardan çeşitli fotoğrafları alınır. Alınan örnekler üzerinden yapılan dijital çalışma sonrasında şeffaf plak tedavisi için uygun ölçü çalışması yapılır. Yapılan ölçü çalışması sonrasında ise şekil bozukluğu olan dişlerin üzerinden yapılan çalışma ile tedavi süreci başlatılmak üzere şeffaf plakların yerleştirilmesine başlanır. Çene yapısını ve fonksiyonunu etkileyebileceği gibi dişlerde ki çeşitli sorunlar estetik olarak kişiyi rahatsız etmesi nedeni ile tedavide hastalar tarafından en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir.