Ahmet Yasevi Mh. Piknik Cd. No:48 D-A Balat / Nilüfer / Bursa
youtube icon
Aynı Gün İmplant | İmplant Tedavisi
Aynı Gün İmplantı
Aynı Gün İmplantı

Aynı Gün İmplantı

Diş tedavisinde kullanılan birçok tedavi yöntemi bulunuyor. Bu tedavi yöntemleri sayesinde dişlerinizi daha etkili bir şekilde kullanabilir hem estetik hem de sağlık açısından en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Diş tedavisinde en çok tercih edilen yöntemler arasında aynı gün implant uygulaması da yer alıyor. Bu uygulama ile aynı gün dişlerinize kavuşabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ilgili kurumun veya doktorun bu konuda uzman olması gerekir. Bu sayede istenilen sonuca verimli bir şekilde ulaşılabilir. Bir günde uygulanan bu yöntem ile dişsiz kalmanıza gerek kalmaz.

Kimlere Uygulanabilir

Aynı gün implant uygulamasından dişleri sallanan görsel olarak dişleri bozuk olan herkes yararlanabilir. Bu tedavi sonrası dişlerinizdeki çürük ve bakterilerden kurtulduğunuz gibi estetik açıdan da en iyi sonuç alınacaktır. Kişinin özgüveni de yükselecektir. Aynı gün implant uygulamasının yapılabilmesi için kişinin çene yapısının uygun olması ve kemik erimemesi gibi sorunlarının bulunmaması gerekir. Genel bir diş muayene sonrası kişiye uygulanıp uygulanmayacağına karar verilir.

Bir Günde İmplant Tedavisinin Faydaları

Tedavi sürecinin daha çok kısalması sonucu kişi daha az yıpranır. Aynı gün dişlerini kullanmaya başlayabilirler. Ayrıca estetik açıdan da en iyi sonuç elde edilir. Çiğneme kalitesinde herhangi bir olumsuz durum oluşmaz. Ayrıca kişiyi rahatsız edici bir sorun da ortaya çıkmamaktadır.

İmplant uygulaması aşamasında komplikasyon oluşmaz. İlgili hekimin kaliteli bir şekilde işini yapması sağlıklı bir şekilde kullanım sağlamanıza yardımcı olacaktır. Dikişli veya dikişsiz uygulanan yöntemler de ağız uyuşturulur. Birden fazla uygulama yapılacak ise genel anestezi uygulaması yapılır. Bu yöntemler sayesinde sağlıklı dişlere kavuşabilir ve uzun süreli bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.